Autobazar DAVO CAR – vaše recenze a zkušenosti (03/2022)

Na začátku března 2022 jsem se rozhodl prodat svoji Škodu Octavii 3. generace po faceliftu, 1.8 TSi, 132 kW, vyrobena 11/2017, výbava Style+, najeto cca 55 000 km. Velmi rychle přijel terénní obchoďák, který si auto obešel, nafotil a ptal se na klasické otázky. Na jednu z nich odpovídám, že jsem 2. majitel, tím prvním byl Škofin. Byl to roční vůz. Pravda, měl jsem pojistnou událost – srážka se zvěří – auto ale bylo pojištěné havarijním pojištěním a opravené v autorizovaném servisu. Dál jsem zmínil, že auto bylo i lehce bourané majitelem již přede mnou, ale o tom že nic moc nevím.

Pán měl velký zájem o auto a ještě ten den mi poslal nabídku, se kterou jsem souhlasil. Den na to jsme podepsali smlouvu. Částku 400 000 Kč jsem obdržel ještě ten týden na účet.

Po dvou týdnech se mi ozval znovu, že auto prošlo jejich servisem a že naměřili vysoké hodnoty laku, že sem někde nechal udělat celolak, což jsem prý zatajil, a že bude chtít 30 000 Kč nebo auto vrátí, protože jsem porušil smlouvu. Po víkendu jsem si telefonoval s jeho nadřízeným a snažil jsem se mu vysvětlit, že je to hloupost a já auto rozhodně nedával nikam do lakovny, že to není v Cebii, a že by to celé nedávalo smysl, pokud je auto pojištěné proti vandalismu. Nedal se a dožadoval se zmíněných 30 000 Kč nebo že mi vůz vrátí. Řekl jsem mu, že přistupuji k vrácení, načež on na to: „Tak 20 000 Kč“.

Zajel jsem se na to auto podívat k nim do autobazaru. Na autě jsem našel škrábanec cca 5 cm dlouhý, a celkem hluboký, se kterým jsem ale vůz už kupoval. Logicky tak vůz nemohl být přelakován. Pána jsem si k tomu zavolal a začal kolotoč. Přišel s papírkem z jejich servisu, ve kterém byly uvedeny nějaké hodnoty laku. Dal mi jej, ať si ho nechám. Pořád mluvil a mluvil, nepouštěl mě ke slovu, nereagoval nijak na moje argumenty. Trpělivost už mi docházela, proto jsem se ho zeptal, jestli trvá na svých 20 000 Kč. Trval. Odpověděl jsem, že na toto nepřistupuji.

V tu chvíli začal argumentovat právníkem. Odpověděl jsem, v pořádku, také mám právníka, jsem v právu a nemám strach. Úplně se naježil a začal vyšilovat kvůli tomu papíru, který mi předtím dal do ruky, ať mu ho prý okamžitě vrátím. Potom začal už být velmi nepříjemný. Řekl jsem, že končím a dál tedy budeme komunikovat přes právníky. Zabrumlal něco s reklamací a odešel.

Považuji to za sprostý pokus o krádež bez jakéhokoliv důkazu. Na závěr doplním, že když jsem tam přijel a zeptal se prvního prodejce v dosahu, zda je s tím autem něco v nepořádku odvětil, že je naprosto v pohodě a vystavují ho bez zmínky o údajném neoriginálním laku a chtějí za auto 479 999 Kč.

Martin Kořínek

Článek byl redakčně upraven.

***

Vážení čtenáři,

recenze a publikované zkušenosti s autobazary nevyjadřují postoj redakce, jsou osobním, někdy možná subjektivním hodnocením čtenáře, mohou se různit vůz od vozu, prodejce od prodejce.

Přesto jsou cennou zkušeností a za všechny vaše předložené zkušenosti děkujeme.

Redakce Našeautobazary.cz